11 listopada 2020

Dyktando na Święto Niepodległości

Drodzy Uczniowie,

w tym roku niestety nie możemy przeprowadzić w szkole naszego listopadowego dyktanda patriotycznego. Mamy dla Was propozycję, która jest ciekawym i bardzo dobrym sposobem na to, aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości, sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne i jeszcze przy okazji zrobić coś dobrego:)

Przeczytajcie jak można tego dokonać?

Otóż wystarczy zalogować się na platformie dyktanda.pl i napisać :

„Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości”

Zapisy-> 16.10-11.11.2020

Pisanie Dyktanda na Święto Niepodległości->11.11.2020

II. Zasady i przebieg Akcji

1. Aby wziąć udział w Dyktandzie na Święto Niepodległości, należy:

✔ być zarejestrowanym użytkownikiem serwisu dyktanda.pl

✔ określić swój przedział wiekowy (klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorosły)

✔ zapisać się na stronie (https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci), klikając przycisk “Zapisz się do konkursu”.

2. Zapisy startują 16.10.2020 r. Zakończą się 11.11.2020 r., kilka minut przed startem dyktanda w danej grupie wiekowej (dokładne godziny zostaną ogłoszone w trakcie trwania zapisów).

3. W ramach akcji, w dniu 11 listopada 2020 r. zapisane osoby będą miały możliwość napisania specjalnie przygotowane na tę okazję Dyktanda na Święto Niepodległości. Będzie można je rozwiązać wyłącznie online, na stronie dyktanda.pl, o wyznaczonych wcześniej godzinach. Każda osoba będzie mogła napisać dyktando tylko 1 raz, w swojej grupie wiekowej, o wskazanej godzinie.

4. Każda osoba, która zapisze się na Dyktando na Święto Niepodległości, będzie mogła (w dniach 22.10.2020-11.11.2020 r.) , za pomocą formularza zgłosić cel społeczny lub charytatywny. Zebrane cele zostaną następnie poddane głosowaniu. Głosowanie      to odbędzie się online pomiędzy 13 a 15 listopada 2020.

5. Głosować będą mogły wyłącznie osoby, które napiszą (rozwiążą) Dyktando na Święto Niepodległości. Każdy uczestnik będzie mógł oddać jeden głos (siła głosu równa 1).

6. Osoby, które najlepiej napiszą Dyktando na Święto Niepodległości w danej kategorii, otrzymają zwiększoną siłę głosu. Odpowiednio:

1 miejsce w danej kategorii wiekowej - 100 głosów

2 miejsce w danej kategorii wiekowej - 90 głosów

3 miejsce w danej kategorii wiekowej - 80 głosów

4 miejsce w danej kategorii wiekowej - 70 głosów

5 miejsce w danej kategorii wiekowej - 60 głosów

6 miejsce w danej kategorii wiekowej - 50 głosów

7 miejsce w danej kategorii wiekowej - 40 głosów

8 miejsce w danej kategorii wiekowej - 30 głosów

9 miejsce w danej kategorii wiekowej - 20 głosów

10 miejsce w danej kategorii wiekowej - 10 głosów

7. Na cel społeczny lub charytatywny, który zdobędzie najwięcej głosów, zostaną przekazane środki pieniężne przekazane przez sponsora akcji. Przekażemy 1 zł za każdego uczestnika akcji, który napisze Dyktando na  Święto Niepodległości. Maksymalna kwota, która zostanie przekazana, to 10 000 PLN (słownie: dziesięć tysięcy złotych).

8. Dyktando odbędzie się w pięciu kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli.

9. Każdy uczestnik Akcji otrzyma (drogą e-mail) i będzie miał udostępniony do pobrania (w panelu użytkownika) dyplom potwierdzający uczestnictwo w akcji i uzyskany wynik.  Na dyplomie znajdzie się Nick uczestnika lub jego imię i nazwisko o ile je poda w panelu użytkownika. POWODZENIA:)

99 0.063292980194092