4 sierpnia 2020

Pożegnanie uczniów klas ósmych

W tym roku szkolnym, pełnym wyzwań i ogromnych emocji, mury naszej szkoły opuściło 38 uczniów. Krótką uroczystość, która rozpoczęła się w samo południe, zaszczycili swą obecnością Burmistrz Gminy Żukowo Pan Wojciech Kankowski oraz Proboszcz Grzegorz Rutana. Po ciepłych słowach, podziękowaniach za pracę w tym trudnym czasie, radach na przyszłość oraz życzeniach skierowanych do ósmoklasistów przez Panią Dyrektor Magdę Zawistowską oraz Pana Burmistrza nastąpiło wręczanie nagród.

Nagrody rzeczowe Burmistrza Gminy Żukowo oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej otrzymali:

- Marta Czerwionka

- Monica Sobczak

Listami gratulacyjnymi Burmistrza Gminy, oprócz wymienionych uczniów, zostali uhonorowani:

- Robert Czerwionka

- Szymon Czarnecki-Rybandt

- Alicja Komońska

- Aleksandra Michalak

- Maciej Skierka

- Dominika Gruchała

- Zuzanna Wrońska

- Maria Marciniak

- Igor Gojtowski

Nagrodę specjalną od Pani Dyrektor otrzymał uczeń z najwyższą średnią -  Robert Czerwionka.

Następnie wzruszeni wychowawcy wręczyli świadectwa, upominki i wyróżnienia. Niestety, ze względu na konieczność zachowania odpowiedniego dystansu nie wolno im było uścisnąć dłoni swoim uczniom.

Aby choć w części stało się zadość szkolnej tradycji, przedstawiciele klas siódmych również pożegnali naszych absolwentów. Zaprezentowali krótki satyryczny tekst o trudnej uczniowskiej rzeczywistości, wspomnieli wspólnie spędzone chwile, życzyli powodzenia i wręczyli drobne prezenty. Tę uroczystość, inną niż wszystkie dotychczasowe, zakończyły podziękowania ósmoklasistów skierowane do dyrekcji, wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły, po których nastąpiło wręczenie kwiatów.